Gaziantep’te Anlaşmalı Boşanma Süreci

Gaziantep adliyesinde boşanma davalarına bakan altı tane aile mahkemesi bulunmaktadır. Genel olarak her mahkemenin anlaşmalı boşanma davaları için benimsediği pratik yöntemleri ve uygulamaları bulunmaktadır. Boşanma davalarının daha kısa sürede sonuçlanması hem tarafların menfaatine uygun olacağı hem de mahkemelerin iş yükünün azalacağı için Gaziantep’te de son dönemde anlaşmalı boşanma davalarının artarak benimsendiği görülmektedir.

Taraflar en iyi yöntem olarak boşanma davalarını, avukatları aracılığıyla anlaşmalı olarak açıp kısa sürede boşanma kararını alabilmektedirler. Bu durumda hem taraflar arasında ilişkiler yıpranmamış ve hem de uzun süre beklemeden hızlı bir şekilde boşanmış olacaklardır. Tarafların müşterek çocuklarının menfaatleri en iyi şekilde korunmuş olup ve varsa aile mallarının da durumu anlaşmalı boşanma davalarında daha pratik şekilde belirlenmiş olacaktır.

Gaziantep adliyesinde ise eğer şartlar oluşmuşsa bir gün içinde dahi boşanma kararı verilebilmektedir. Bir avukat olarak tecrübelerimizden yola çıkarak,  biz de anlaşmalı boşanma yöntemini tavsiye ediyoruz.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş