Gaziantep’te Trafik Kazası Davalarında Durum

Gaziantep ve çevresinde son dönemlerde ortaya çıkan ve birçok vatandaşımızın çok ağır maddi kayıplara uğramasına neden olan bazı kişi ya da gruplar, trafik kazasından kaynaklanan zararları takip ettiklerini söyleyerek haksız çıkar sağlamaktadırlar. Konuyu bilmeyen ve aslında hiçbir yetkisi de olmayan bu kişilere inanan ve onlara vekaletname verip sözleşme imzalayan birçok vatandaşımız, ya dolandırılmış ya da baskı ve zorlama ile hak kayıpları yaşamıştır.

Avukat olmayan bu kişilerin dava açma hakkı da olmadığı için sadece bir kısım evrak takibi yaparak muhatap sigorta şirketlerine başvuru yapmakta ve sonuçta sigorta şirketlerinin teklif ettiği tazminat miktarlarını bilinçsizce kabul ederek kişileri zarara uğratmaktadır. Kötü niyetli ve bilinçsiz olan bu kişiler, trafik kazası nedeniyle hak sahibi olan kişilerle temas kurup çok yüksek miktarlar vaadederek insanları etkilemekte ama sonuçta vadettiği hiçbir şeyi yerine getirememektedir.

Uzman avukat yardımı olmadan, bilinçli bir araştırma ve inceleme yapılmadan zarar miktarlarının tayin edilmesi oldukça zordur. Trafik kazası dosyalarını avukatları aracılığıyla takip eden kimselerin çok daha güvenli ve hızlı sonuçlar aldığı aşikardır. Sırf insanları kandırmak ve sözleşme imzalatıp haksız kazanç elde etmek için ortaya konulan yüksek meblağlı vaatlere aldanmadan mutlaka bir avukat yardımıyla işe başlamak gerekmektedir.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş