BOŞANMA SÜRECİNDE SADAKAT YÜKÜMLÜLÜĞÜ

boşanma davası sırasında sadakat ile ilgili bir makale.

  • Anasayfa
  • BOŞANMA SÜRECİNDE SADAKAT YÜKÜMLÜLÜĞÜ
BOŞANMA SÜRECİNDE SADAKAT YÜKÜMLÜLÜĞÜ

BOŞANMA SÜRECİNDE SADAKAT YÜKÜMLÜLÜĞÜ

\"Gaziantep

Taraflar boşanma davası açıldıktan sonra da mahkemece boşanma kararı verilip de karar kesinleşene kadar birbirlerine sadakat yükümlülüğü altındadırlar. Yani nasılsa boşanma davası açıldı diyerek başka biriyle yaşanan bir ilişki kesinlikle boşanma davasında bir kusur sayılmaktadır. Ülkemizde çoğu zaman yıllar süren uzun boşanma davaları sırasında eşler bu sadakat yükümlülüğünü haksızlık olarak da değerlendirebiliyorlar. Ancak mahkemece bir karar verilmediği sürece evlilik birliği devam ettiği için, kanun gereği nesebin korunması, aile yapısının korunması gibi saiklerle sadakat yükümlülüğü devam etmektedir.

Bir süre önce Yargıtay bazı kararlarında boşanma davası açıldıktan sonra tarafların artık serbest olabileceği yönünde kararlar vermişti. Ancak bu kararlardan dönülerek tekrar sadakat yükümlülüğünün boşanma sürecinde de devam ettiğine hükmetti.

Ülkemizde ve çevremizde boşanma davası devam ederken imam nikahı ile bir başkası ile evlenen insanlar görebiliyoruz. Bu durum İslam hukuku açısından farklı bir bakış açısı ile değerlendirilebilir. Ancak Medeni Kanun kapsamında tarafların evli iken başka biri ile imam nikahlı olarak evlenmesine izin vermemektedir.

Nur Yiğit
Nur Yiğit
2023-06-18
Bir tavsiye üzerine Ferit beyle tanıştık iyi ki tanımışım Ferit beyi benim bu zor sürecimde hep yanımda oldu ve desteğini hiç esirgemedi Allah ondan razı olsun hep dualarında olacak
Ahmet Tuna
Ahmet Tuna
2023-06-09
Ferit bey hem mesleki hem de insanî olarak iyi ki tanımışım dediğim, çok iyi bir avukat ve herşeyden önemlisi vicdanlı bir insan. Yaşadığım hukuki süreçte her türlü yardımını benden esirgemeyen, her ihtimali değerlendiren, beni sağlıklı karar alma konusunda çok iyi yönlendiren biri. Sizin derdinizle kendi derdi gibi ilgilenen, alanında çok tecrübeli ve uzman bir avukat. Kendisine herşey için bir kez daha teşekkür ederim...
Sinem Yücebaş
Sinem Yücebaş
2023-06-08
10 yıldız da olsaydı memnumiyetle verirdim. Ferit bey benim sürecimde çok sağolsun bilgi birikimi ve içtenliği ile beni gerçekten etkiledi. Tesadüfen buldum. İyi ki diyorum. Böyle insanlar hep varolsun ????
Emine Akyüz
Emine Akyüz
2023-05-20
Gerçekten çok ilgili ve cana yakın davranan insanlar internet sitelerinde bulunan numaradan kendilerine ulaştım ve yardımcı olmak adına hemen ellerinden geleni yaptılar verdikleri bilgiler ve yönlendirmeler adına Kendilerine çok ama çok teşekkür ediyorum Hukuki bir Konuda yardıma ihtiyacınız varsa Eğer bir tercih olarak kesinlikle Bu hukuk bürosu ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim
Büşra Tiken
Büşra Tiken
2023-05-17
Öncelikle böyle bir ekip ile yolumun kesiştiği için çok şanslıyım, ne zaman ararsam açıyorlar derdimi sıkıntımı dinliyorlar dakikalarca bıkmadan ilgileniyorlar.. iyiki varlar böyle bir ekibe gözünüz kırpmadan güvenebilirsiniz... Teşekkürler hersey için
Ökkeş Güney
Ökkeş Güney
2023-05-08
Yardimizin icin teşekkürler
Hatice İmrek
Hatice İmrek
2023-05-06
Ferit Bey bir avukattan fazlası bence ilk düzelme imkanı var mı diye sordu bizim problemimiz çok büyük değildi ilk anlaşmamızı istedi hep ama olmayınca olmuyor Ferit bey gerek abi gerek bir avukat oldu bize gözüm kapalı öneririm.
Buse Toprak
Buse Toprak
2023-05-02
Sayın avukat Ferit Yıldırım'a ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ederim o kadar ilgili ve bir o kadar da işinin ehli iyiki bu yorumları dikkate alıp sizi tercih etmişim çok memnun ayrıldım işinizde süpersiniz çok teşekkür ederim ????
© 2024 Av. Ferit Yıldırım. All rights reserved.
Web Tasarım
Anasayfa
Hakkımda
Telefon
Makaleler
İletişim