Eşim Uyuşturucu, Esrar Veya Alkol Kullanıyor Boşanabilir miyim?

Eşlerden birinin uyuşturucu madde kullanması ve bu alışkanlıklarının tedavi edilmemesi ya da eşin tedaviye yanaşmaması durumunda eğer diğer eş evlilik birliğini devam ettirmek istemezse boşanma davası açabilir. Bu durum boşanma nedenidir.

Yine aşırı alkol tüketimi sonrasında evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına neden olacak şekilde sorumlulukların da ihmal edilmesi durumlarında diğer eşin boşanma davası açma hakkı bulunmaktadır.

Gaziantep’te de maalesef gün geçtikçe artan kötü alışkanlıklar nedeniyle boşanma davaları da çoğalmaktadır. Kötü alışkanlıkların aile birliğine topluma ve özellikle de çocuklara karşı kötü etkileri olduğu tartışmasız bir gerçektir. Uyuşturucu kullanan bir eşin ailevi sorumluluklarını da her zaman yerine getirmesi pek beklenemeyeceği için aile içinde huzursuzluklar baş gösterebilmektedir. Bu durumda diğer eş için isterse boşanma davası açma hakkı doğmaktadır. Mahkeme huzurunda da bu durumun ıspatlanması ile boşanma kararı verilebilmektedir. Genellikle esrar, eroin, hap kullanımı ve çeşitli madde bağımlılığı yüzünden boşanma davaları açılmaktadır.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Paylaş