ÖZGEÇMİŞ

Avukat M. Ferit YILDIRIM
Avukat M. Ferit YILDIRIM

1977 yılında Gaziantep’te doğdum. İlk ve orta Öğrenimimi bitirdikten sonra çeşitli sebeplerle eğitimime ara vermek zorunda kaldım. 4 yıl ticaretle uğraştıktan sonra Açıköğretim Lisesine girdim ve lise hayatımı burada tamamladım.

1998 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdim. 5 yıl süren üniversite eğitimimi 2003 yılında tamamlayarak Ankara’ya yerleştim. Ankara Barosuna bağlı olarak 1 yıllık sürede staj eğitimimi tamamladım ve 2004 yılı sonunda Ankara Barosu’na bağlı olarak bir büro kurup serbest avukatlık yapmaya başladım.

Mesleğimin ilk yıllarında bir Milletvekilimize ve Bir Devlet Bakanımıza 3 yıl süreyle ayrı ayrı danışmanlık yaptım. Merkezi Ankara’da bulunan ve Türkiye çapında  faaliyet gösteren birkaç ticari şirketin avukatlığını yaparak Ticaret hukuku alanında da çalışmalarıma devam etim. 2005 yılında Gazi Üniversitesi’nde Özel Hukuk/Ticaret Hukuku Anabilim dalında Yüksek Lisans eğitimime başladım.

2007 yılı başlarında bazı nedenlerle memleketim olan Gaziantep’e döndüm. bu tarihten itibaren de Gaziantep’te bağımsız bir büro kurarak serbest avukatlık yapmaya başladım.

Çok sevdiğim mesleğime halen devam etmekte olup, Boşanma Hukuku, Ticaret hukuku ve çeşitli alanlarda uzmanlık yapmak düşüncesiyle çalışmalarım sürmektedir.

Paylaş