Trafik Kazası Tazminat Davalarında Dolandırıcılara Dikkat

Artık herkesin bildiği gibi dolandırıcılar her alanda vatandaşın haklarını gasp edebiliyor. Bir trafik kazası sonrasında yaralanmış ve mağdur olmuş kişilerin  trafik kazalarında tazminat haklarına göz diken bu dolandırıcılara itibar edilmemelidir. Sigortacı adı altında çalışan ve kesinlikle hiçbir yetkisi ve becerisi olmayan bu kişiler, kaza sonrasında vatandaşa yasal olmayan yollardan ulaşarak onlara çok büyük miktarda tazminatlar alabileceğini vaadediyor ve hak sahibine bir sözleşme imzalatıp sonrasında ise ortaya çıkacak olan tazminata ortak olmaktadırlar. Gaziantep’te de böyle faaliyet gösteren dolandırıcılar olduğunu biliyoruz.

Hak sahiplerinin kesinlikle bir avukat aracılığı ile haklarını talep etmesini öneriyorum.

 

Trafik kazası sonrasında meydana gelen ölüm ya da yaralanmalar nedeniyle alınacak olan tazminatların uzman bir trafik kazası avukatı ile takip edilmesinde ne gibi faydalar olduğunu kısaca belirtmek gerekirse;

1- Bir avukat ile çalışmak size her zaman yasal bir güvence verir. Bir avukatın baro gibi mesleki bir örgüte bağlı olduğunu, ulaşılabilir bir adresinin olduğunu unutmayın.  Mesleği ve Adresi dahi belli olmayan kişilerle çalışmak her zaman sizi güvensiz ve tehlikeli bir durumda bırakacaktır.

2- Tazminat haklarınızı bir sözleşme ile güvenceye alırsınız. Avukatların müvekkilleriyle yaptıkları şeffaf ve garantili bir iş sözleşmeleri bulunmaktadır. Davanızın her aşamasında ıspatlanabilir bu sözleşmeler sayesinde sürprizlerle karşılaşmazsınız.

3- Riskler ve metodlar hakkında bilgi sahibi olursunuz. Uzman bir avukat, dava sürecinde ve sonrasında müvekkilinin lehine ve aleyhine olan hususları bilir ve bu konularda müvekkiline güvenli ve sağlıklı bilgiler verir. Bu sayede müvekkil ise sürecin tamamını bilir ve buna göre kararlar verir. Dolandırıcı olan takipçilerin ise derdi sadece paranızı almaktır. Parasını aldıktan sonra sizin karşılaşacağınız risklerle ilgilenmez.

Sonuç olarak trafik kazalarında tazminat davalarınızı takip edecek olan bir uzman avukat ile çalışmanız size sayısız güvenceler sağlayacaktır. Gaziantep barosuna bağlı olarak çalışan birçok avukat bu konuda hizmet vermekte olup, avukat olmayan kişilerin davaya kabul edilmeyeceğini ve hukuki süreçlerde size bir faydasının olmayacağını unutmayın.

Paylaş