Boşanma

Boşanma davası süreciyle ilgili tüm merak ettikleriniz bu yazıda…

Boşanma

Günümüzde aile hayatında yaşanan maddi ve manevi sıkıntıların artması ile birlikte boşanma davalarının da arttığı gözlemlenmektedir. Boşanma kararı alan ve artık boşanmak isteyen eşler, bu aşamada bir boşanma avukatı ile çok daha iyi sonuçlar alabilmektedir. Avukatımız Gaziantep ve çevre illerde boşanma avukatı olarak hizmet vermektedir. Boşanma davaları temel anlamda anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma davaları olarak ikiye ayrılır.

Anlaşmalı Boşanma

Adından da anlaşılacağı üzere boşanmak isteyen tarafların boşanma ve sonuçları konusunda anlaşarak mahkemeye sundukları bir boşanma protokolü kapsamında yaptıkları boşanmaya anlaşmalı boşanma davası denir. Bunun için evliliğin en az bir yıl sürmüş olması gerekmektedir. Müşterek çocukların velayet durumu, nafakalar, tazminat ve sair tüm konularda tam bir anlaşma yapılarak bu anlaşmanın bir protokole dönüştürülmesi gerekmektedir. Bu sayede tüm şartları yerine getirerek anlaşmalı dava açan çiftler yaklaşık olarak 1 hafta içerisinde boşanabildiği gibi mahkemelerin yoğunluk durumuna göre bu süre bazen bir ayı da bulmaktadır.

Çekişmeli Boşanma

Boşanma davalarının ikinci çeşidi de çekişmeli olarak açılan davalardır. Bu dava türünde ise taraflar kendi boşanma nedenlerini uygun delillerle mahkemeye sunarak karşı tarafın kusurlu olduğunu ıspat etmeye çalışacaktır. Uzun süren çekişmeli davalar ister istemez tarafları psikolojik açıdan da yıpratacağı için bu yolu biz de pek tavsiye etmiyoruz.

Çekişmeli davada müşterek çocuk yada çocukların velayetleri, nafakaları ve tazminat mesleesi mahkemenin hakimi tarafından belirlenecektir. Dosyadaki durum göz önüne alınarak hakimin vicdani bir kanaatle vereceği bu karar sonrasında taraflar bu karara itiraz edebilmektedir.

Nur Yiğit
Nur Yiğit
2023-06-18
Bir tavsiye üzerine Ferit beyle tanıştık iyi ki tanımışım Ferit beyi benim bu zor sürecimde hep yanımda oldu ve desteğini hiç esirgemedi Allah ondan razı olsun hep dualarında olacak
Ahmet Tuna
Ahmet Tuna
2023-06-09
Ferit bey hem mesleki hem de insanî olarak iyi ki tanımışım dediğim, çok iyi bir avukat ve herşeyden önemlisi vicdanlı bir insan. Yaşadığım hukuki süreçte her türlü yardımını benden esirgemeyen, her ihtimali değerlendiren, beni sağlıklı karar alma konusunda çok iyi yönlendiren biri. Sizin derdinizle kendi derdi gibi ilgilenen, alanında çok tecrübeli ve uzman bir avukat. Kendisine herşey için bir kez daha teşekkür ederim...
Sinem Yücebaş
Sinem Yücebaş
2023-06-08
10 yıldız da olsaydı memnumiyetle verirdim. Ferit bey benim sürecimde çok sağolsun bilgi birikimi ve içtenliği ile beni gerçekten etkiledi. Tesadüfen buldum. İyi ki diyorum. Böyle insanlar hep varolsun ????
Emine Akyüz
Emine Akyüz
2023-05-20
Gerçekten çok ilgili ve cana yakın davranan insanlar internet sitelerinde bulunan numaradan kendilerine ulaştım ve yardımcı olmak adına hemen ellerinden geleni yaptılar verdikleri bilgiler ve yönlendirmeler adına Kendilerine çok ama çok teşekkür ediyorum Hukuki bir Konuda yardıma ihtiyacınız varsa Eğer bir tercih olarak kesinlikle Bu hukuk bürosu ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim
Büşra Tiken
Büşra Tiken
2023-05-17
Öncelikle böyle bir ekip ile yolumun kesiştiği için çok şanslıyım, ne zaman ararsam açıyorlar derdimi sıkıntımı dinliyorlar dakikalarca bıkmadan ilgileniyorlar.. iyiki varlar böyle bir ekibe gözünüz kırpmadan güvenebilirsiniz... Teşekkürler hersey için
Ökkeş Güney
Ökkeş Güney
2023-05-08
Yardimizin icin teşekkürler
Hatice İmrek
Hatice İmrek
2023-05-06
Ferit Bey bir avukattan fazlası bence ilk düzelme imkanı var mı diye sordu bizim problemimiz çok büyük değildi ilk anlaşmamızı istedi hep ama olmayınca olmuyor Ferit bey gerek abi gerek bir avukat oldu bize gözüm kapalı öneririm.
Buse Toprak
Buse Toprak
2023-05-02
Sayın avukat Ferit Yıldırım'a ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ederim o kadar ilgili ve bir o kadar da işinin ehli iyiki bu yorumları dikkate alıp sizi tercih etmişim çok memnun ayrıldım işinizde süpersiniz çok teşekkür ederim ????
© 2024 Av. Ferit Yıldırım. All rights reserved.
Web Tasarım
Anasayfa
Hakkımda
Telefon
Makaleler
İletişim