BOŞANMA DAVASI NE KADAR SÜRER

Boşanma davalarının ne kadar sürede bittiğini anlattığımız bir makale.

  • Anasayfa
  • BOŞANMA DAVASI NE KADAR SÜRER
BOŞANMA DAVASI NE KADAR SÜRER

BOŞANMA DAVASI NE KADAR SÜRER

\"Gaziantep

Anlaşmalı boşanma davaları mahkemelerin durumuna göre ortalama bir haftada bile sona ermektedir. Çünkü anlaşmalı boşanma davalarında hakim tarafından kusur araştırması yapılmaz. Sadece tarafların boşanma konusunda iradelerinin gerçek olup olmadığını ve her konuda anlaşmış olup olmadıkları araştırılır.

 

Çekişmeli boşanma davaları ne kadar sürer?

 

Çekişmeli boşanma davalarında ise mahkeme delilleri toplayıp bir kusur araştırması yapacaktır. Bu durum ise yaklaşık 1-1,5 yıl gibi ortalama bir süreyi bulmaktadır. Tabi her davanın kendi içinde özel ayrıntıları olduğunu unutmamak lazım. Mahkeme tarafından çekişmeli boşanma davalarında velayet, nafaka, tazminat, konularında da ayrı ayrı inceleme ve değerlendirme yapılacağından bu hususların araştırılması mutlaka zaman alacaktır.

 

Bazen karşı tarafa yapılacak olan bir tebligat dahi aylarca yapılamadığı olmaktadır. Gerek tarafın adresinin yetersiz olması ve gerekse de arızi başka sebeplerle sadece bir bildirimin aylar sürmesi durumunda mahkeme de mecburen bekleyecektir. Bu da yargılamanın kimi zaman uzamasına sebep olabilmektedir.

 

Nur Yiğit
Nur Yiğit
2023-06-18
Bir tavsiye üzerine Ferit beyle tanıştık iyi ki tanımışım Ferit beyi benim bu zor sürecimde hep yanımda oldu ve desteğini hiç esirgemedi Allah ondan razı olsun hep dualarında olacak
Ahmet Tuna
Ahmet Tuna
2023-06-09
Ferit bey hem mesleki hem de insanî olarak iyi ki tanımışım dediğim, çok iyi bir avukat ve herşeyden önemlisi vicdanlı bir insan. Yaşadığım hukuki süreçte her türlü yardımını benden esirgemeyen, her ihtimali değerlendiren, beni sağlıklı karar alma konusunda çok iyi yönlendiren biri. Sizin derdinizle kendi derdi gibi ilgilenen, alanında çok tecrübeli ve uzman bir avukat. Kendisine herşey için bir kez daha teşekkür ederim...
Sinem Yücebaş
Sinem Yücebaş
2023-06-08
10 yıldız da olsaydı memnumiyetle verirdim. Ferit bey benim sürecimde çok sağolsun bilgi birikimi ve içtenliği ile beni gerçekten etkiledi. Tesadüfen buldum. İyi ki diyorum. Böyle insanlar hep varolsun ????
Emine Akyüz
Emine Akyüz
2023-05-20
Gerçekten çok ilgili ve cana yakın davranan insanlar internet sitelerinde bulunan numaradan kendilerine ulaştım ve yardımcı olmak adına hemen ellerinden geleni yaptılar verdikleri bilgiler ve yönlendirmeler adına Kendilerine çok ama çok teşekkür ediyorum Hukuki bir Konuda yardıma ihtiyacınız varsa Eğer bir tercih olarak kesinlikle Bu hukuk bürosu ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim
Büşra Tiken
Büşra Tiken
2023-05-17
Öncelikle böyle bir ekip ile yolumun kesiştiği için çok şanslıyım, ne zaman ararsam açıyorlar derdimi sıkıntımı dinliyorlar dakikalarca bıkmadan ilgileniyorlar.. iyiki varlar böyle bir ekibe gözünüz kırpmadan güvenebilirsiniz... Teşekkürler hersey için
Ökkeş Güney
Ökkeş Güney
2023-05-08
Yardimizin icin teşekkürler
Hatice İmrek
Hatice İmrek
2023-05-06
Ferit Bey bir avukattan fazlası bence ilk düzelme imkanı var mı diye sordu bizim problemimiz çok büyük değildi ilk anlaşmamızı istedi hep ama olmayınca olmuyor Ferit bey gerek abi gerek bir avukat oldu bize gözüm kapalı öneririm.
Buse Toprak
Buse Toprak
2023-05-02
Sayın avukat Ferit Yıldırım'a ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ederim o kadar ilgili ve bir o kadar da işinin ehli iyiki bu yorumları dikkate alıp sizi tercih etmişim çok memnun ayrıldım işinizde süpersiniz çok teşekkür ederim ????
© 2024 Av. Ferit Yıldırım. All rights reserved.
Web Tasarım
Anasayfa
Hakkımda
Telefon
Makaleler
İletişim