VELAYETİN EL DEĞİŞTİRMESİ

velayet neden el değiştirir

  • Anasayfa
  • VELAYETİN EL DEĞİŞTİRMESİ
VELAYETİN EL DEĞİŞTİRMESİ

VELAYETİN EL DEĞİŞTİRMESİ

\"Gaziantep

Boşanma davaları\’nın olmazsa olmaz konularından biri de velayettir. İster çekişmeli ister anlaşmalı boşanma olsun hakim tarafından her zaman kendiliğinden gözetilecek olan velayet konusu kamu düzenine ilişkindir. Bu nedenle hakim boşanma davası sırasında ortaya konulan delillerle bile bağlı değildir ve kendiliğinden çocuk menfaatlerine uygun olarak her zaman velayet konusunu araştırabilir.

Mahkemenin verdiği bir karar sonrasında anne ya da babaya verilen velayet hakkı, her zaman yeni bir sebebin ortaya çıkması kaydıyla diğer tarafa da verilebilir. Önemli olan çocuğun korunması onun kişisel refahı ve menfaatlerinin yerine gelip gelmemesidir. Örneğin çocuğuna şiddet uygulayan bir anne, bunun ispatlanması durumunda velayet hakkını kaybedecektir. İşte böyle durumlarda velayetin el değiştirmesi söz konusu olacak ve mahkeme çocuğun velayetini diğer eşe verebilecektir.

Peki çocuk için hem annenin ve hem de babanın yetersiz olması durumunda velayet hakkı kime verilecektir. Böyle bir durumda hakim, çocuğun devlet himayesinde yetişmesi için her iki taraftan da velayeti alıp çocuğa bir kayyım (temsilci) atanması yoluna da gidebilecektir.

Nur Yiğit
Nur Yiğit
2023-06-18
Bir tavsiye üzerine Ferit beyle tanıştık iyi ki tanımışım Ferit beyi benim bu zor sürecimde hep yanımda oldu ve desteğini hiç esirgemedi Allah ondan razı olsun hep dualarında olacak
Ahmet Tuna
Ahmet Tuna
2023-06-09
Ferit bey hem mesleki hem de insanî olarak iyi ki tanımışım dediğim, çok iyi bir avukat ve herşeyden önemlisi vicdanlı bir insan. Yaşadığım hukuki süreçte her türlü yardımını benden esirgemeyen, her ihtimali değerlendiren, beni sağlıklı karar alma konusunda çok iyi yönlendiren biri. Sizin derdinizle kendi derdi gibi ilgilenen, alanında çok tecrübeli ve uzman bir avukat. Kendisine herşey için bir kez daha teşekkür ederim...
Sinem Yücebaş
Sinem Yücebaş
2023-06-08
10 yıldız da olsaydı memnumiyetle verirdim. Ferit bey benim sürecimde çok sağolsun bilgi birikimi ve içtenliği ile beni gerçekten etkiledi. Tesadüfen buldum. İyi ki diyorum. Böyle insanlar hep varolsun ????
Emine Akyüz
Emine Akyüz
2023-05-20
Gerçekten çok ilgili ve cana yakın davranan insanlar internet sitelerinde bulunan numaradan kendilerine ulaştım ve yardımcı olmak adına hemen ellerinden geleni yaptılar verdikleri bilgiler ve yönlendirmeler adına Kendilerine çok ama çok teşekkür ediyorum Hukuki bir Konuda yardıma ihtiyacınız varsa Eğer bir tercih olarak kesinlikle Bu hukuk bürosu ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim
Büşra Tiken
Büşra Tiken
2023-05-17
Öncelikle böyle bir ekip ile yolumun kesiştiği için çok şanslıyım, ne zaman ararsam açıyorlar derdimi sıkıntımı dinliyorlar dakikalarca bıkmadan ilgileniyorlar.. iyiki varlar böyle bir ekibe gözünüz kırpmadan güvenebilirsiniz... Teşekkürler hersey için
Ökkeş Güney
Ökkeş Güney
2023-05-08
Yardimizin icin teşekkürler
Hatice İmrek
Hatice İmrek
2023-05-06
Ferit Bey bir avukattan fazlası bence ilk düzelme imkanı var mı diye sordu bizim problemimiz çok büyük değildi ilk anlaşmamızı istedi hep ama olmayınca olmuyor Ferit bey gerek abi gerek bir avukat oldu bize gözüm kapalı öneririm.
Buse Toprak
Buse Toprak
2023-05-02
Sayın avukat Ferit Yıldırım'a ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ederim o kadar ilgili ve bir o kadar da işinin ehli iyiki bu yorumları dikkate alıp sizi tercih etmişim çok memnun ayrıldım işinizde süpersiniz çok teşekkür ederim ????
© 2024 Av. Ferit Yıldırım. All rights reserved.
Web Tasarım
Anasayfa
Hakkımda
Telefon
Makaleler
İletişim