BOŞANMA AVUKATININ DİLİNDEN

Gaziantep’te bir boşanma avukatının dilinden tavsiyeler bulacağınız bir yazı.

  • Anasayfa
  • BOŞANMA AVUKATININ DİLİNDEN
BOŞANMA AVUKATININ DİLİNDEN

Gaziantep’te çalışan bir boşanma avukatı olarak değerli takipçilerime ve okurlarıma kısa ama önemli bilgilerle paylaşımlar yapmak istiyorum. Takdir edersiniz ki meslekteki 21. yılım nedeniyle özellikle ilgilendiğim boşanma davalarından dolayı belli bir tecrübe ve birikimle sizlere aktarımlar yapacağım. Bu yazımda özellikle günümüz kadın – erkek ilişkilerinin geldiği noktanın boşanma davalarına etkisinden bahsedeceğim.

Sosyal medyanın hemen herkesin hayatına dahil olduğu ve hatta artık çok da etkili olduğu günümüzde, bu durumun kadın – erkek ilişkilerine ve dolayısıyla boşanma davalarına da bazı etkileri olduğunu söylemem gerek. Şunu kabul ederek devam etmemiz lazım ki; sosyal medyada bulunan ve insanların örnekleme yoluyla benimsediği hemen her karakter aslında gerçekte var olmayan ve bir pr çalışması olarak üretilmiş karakterler olup gerçeklerin sürekli olarak perdelendiği bir tiyatro anlayışıyla üretilmektedir.

Günümüzde çoğu kimsenin düştüğü en büyük hata ise, her ilişkinin kendine has dinamikleri olduğu gerçeğinin görülmemesidir. Sosyal medyadan takip edilen hesaplardaki “maskeli karakterler” bu haliyle insanlara ilham kaynağı olmuş ve kendi ilişki dinamiklerini dikkate almadan herkesin bu karakterlere bir hayranlığı ya da en hafif şekilde bir sempatisi oluşmuş halde. Hal böyle olunca gerçek hayattaki olumsuz durum ve problemler karşısında hemen bir umutsuzluğa kapılan ve en kolay yöntem olarak da boşanmayı düşünen insanların aslında büyük bir yanılgı içinde olduklarını belirtmek isterim. Üniversite yıllarımdan hatırladığım şu özlü söz benim de hayatımda önemli bir yere sahiptir. “Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez”

Kolay ve hızlı tüketimin insanlara bilerek aşılandığı günümüz dünyasında kadın ve erkek yapısının doğal olarak birbirinden farklı olduğunu, her güzel şeyin bir bedeli olduğunu ve her gördüğümüz şeyin gerçek olmayabileceğini düşünmek gerekiyor. En küçük bir tartışma ya da anlaşmazlıkta boşanma seçeneğini denemek, hem kendimize ve hem de boşanma kararında hiçbir söz hakkı olmayan çocuklarımıza karşı ciddi haksız sonuçlar doğuracağını unutmamak lazım. Ben kalıp mücadele etme taraftarıyım. Üstelik bu ısrarımı bir boşanma avukatı olarak dile getiriyorum.

Nur Yiğit
Nur Yiğit
2023-06-18
Bir tavsiye üzerine Ferit beyle tanıştık iyi ki tanımışım Ferit beyi benim bu zor sürecimde hep yanımda oldu ve desteğini hiç esirgemedi Allah ondan razı olsun hep dualarında olacak
Ahmet Tuna
Ahmet Tuna
2023-06-09
Ferit bey hem mesleki hem de insanî olarak iyi ki tanımışım dediğim, çok iyi bir avukat ve herşeyden önemlisi vicdanlı bir insan. Yaşadığım hukuki süreçte her türlü yardımını benden esirgemeyen, her ihtimali değerlendiren, beni sağlıklı karar alma konusunda çok iyi yönlendiren biri. Sizin derdinizle kendi derdi gibi ilgilenen, alanında çok tecrübeli ve uzman bir avukat. Kendisine herşey için bir kez daha teşekkür ederim...
Sinem Yücebaş
Sinem Yücebaş
2023-06-08
10 yıldız da olsaydı memnumiyetle verirdim. Ferit bey benim sürecimde çok sağolsun bilgi birikimi ve içtenliği ile beni gerçekten etkiledi. Tesadüfen buldum. İyi ki diyorum. Böyle insanlar hep varolsun ????
Emine Akyüz
Emine Akyüz
2023-05-20
Gerçekten çok ilgili ve cana yakın davranan insanlar internet sitelerinde bulunan numaradan kendilerine ulaştım ve yardımcı olmak adına hemen ellerinden geleni yaptılar verdikleri bilgiler ve yönlendirmeler adına Kendilerine çok ama çok teşekkür ediyorum Hukuki bir Konuda yardıma ihtiyacınız varsa Eğer bir tercih olarak kesinlikle Bu hukuk bürosu ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim
Büşra Tiken
Büşra Tiken
2023-05-17
Öncelikle böyle bir ekip ile yolumun kesiştiği için çok şanslıyım, ne zaman ararsam açıyorlar derdimi sıkıntımı dinliyorlar dakikalarca bıkmadan ilgileniyorlar.. iyiki varlar böyle bir ekibe gözünüz kırpmadan güvenebilirsiniz... Teşekkürler hersey için
Ökkeş Güney
Ökkeş Güney
2023-05-08
Yardimizin icin teşekkürler
Hatice İmrek
Hatice İmrek
2023-05-06
Ferit Bey bir avukattan fazlası bence ilk düzelme imkanı var mı diye sordu bizim problemimiz çok büyük değildi ilk anlaşmamızı istedi hep ama olmayınca olmuyor Ferit bey gerek abi gerek bir avukat oldu bize gözüm kapalı öneririm.
Buse Toprak
Buse Toprak
2023-05-02
Sayın avukat Ferit Yıldırım'a ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ederim o kadar ilgili ve bir o kadar da işinin ehli iyiki bu yorumları dikkate alıp sizi tercih etmişim çok memnun ayrıldım işinizde süpersiniz çok teşekkür ederim ????
© 2024 Av. Ferit Yıldırım. All rights reserved.
Web Tasarım
Anasayfa
Hakkımda
Telefon
Makaleler
İletişim